فضیلت: بررسی‌های اخلاقی و معرفت‌شناختی

فضیلت چیست و فضایل چه تفاوتی با رذایل دارند؟ آیا فضیلتمندان بهتر از ما زندگی می‌کنند؟ بیشتر می‌دانند؟ آیا ما می‌توانیم فضیلتمند شویم؟ اگر بله، چگونه؟
هتر باتلی در مقدمۀ خلاقانه و گیرای خود بر این موضوع استدلال می‌کند که فضیلت اقسامی دارد. برخی فضایل جهان را جای بهتری می‌کنند یا کمک می‌کنند به معرفت برسیم؛ برخی دیگر به نیت‌های خوب بستگی دارند، مثل دغدغۀ دیگران یا دغدغۀ صدق را داشتن. فضیلت رهیافتی اصیل به این موضوع است و با دقت اخلاق فضیلت و معرفت‌شناسی فضیلت را درون نظریه‌ای عام دربارۀ فضیلت جای می‌دهد.
در این کتاب استدلال می‌شود که دلایل خوبی برای اکتساب فضیلت‌های اخلاقی و فکری داریم، فضیلتمندان اغلب معرفت بیشتر و زندگی بهتری دارند. باتلی، ضمن تقرب به فضیلت به گونه‌ای بدیع و روشنگر، استادانه خواننده را از خلال انبوهی از نوشته‌های راجع به این موضوع هدایت می‌کند و ماهرانه از نکات خاص و تخصصی مهم به مسائل و پرسش‌هایی عام‌تر می‌برد. فصل آخر راهبردهایی برای کمک به دانشجویان عرضه می‌کند تا واجد فضیلت‌های فکری شوند. بصیرت‌های باتلی را مثال‌های سرگرم کننده‌اش از فرهنگ عامه، ادبیات و فیلم‌ها تکمیل می‌کند و، به این ترتیب، فضیلت را به موضوع زندگی خوانندگان بدل می‌سازد.

مجموعه:

نویسنده:

مترجم:

نام کتاب اصلی: Virtue

اطلاعات کتابشناختی

شابک: 3-9-99961-600-978

تعداد صفحه: 228

قیمت: 50000 تومان

قطع: رقعی

سال انتشار: چاپ اول 1397/ چاپ دوم 1398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *