راهنمای انیمیشن‌هایی برای کلاس فلسفه برای کودکان

شاید این کتاب نخستین تجربه در زمینۀ نگارش راهنمایی مکتوب برای استفاده از انیمیشن در برنامۀ فلسفه برای کودکان باشد. در کشورهای مختلف از انیمیشن‌ها به عنوان محتوا و محرک فرایند تفکر در حلقۀ کندوکاو استفاده می‌شود، اما معمولاً راهنمایی مکتوب برای آنها ارائه نمی‌شود، جز اینکه مفاهیم و ایده‌های اصلی مختصراً در سایت‌ها معرفی می‌شوند. از نظر بنیانگذاران برنامۀ فلسفه برای کودکان، کتاب‌های راهنما اساس کار مربیان‌اند. در این کتاب‌ها تلاش می‌شود اندیشه‌ها و ایده‌های اصلی به‌دقت برای مربیان تشریح شود و در صورت امکان، موضعگیری‌های مختلفی که در تاریخ فلسفه دربارۀ آنها شده است در اختیار خوانندگان قرار گیرد. مربیان با کمک طرح بحث‌ها و تمرین‌های طراحی‌شده می‌توانند کندوکاوهایی فلسفی ترتیب دهند. در این کتاب برای هر انیمیشن این بخش‌ها تدارک دیده شده است: 1. ایده‌های اصلی؛ 2. طرح بحث؛ 3. تمرین و 4. فعالیت‌ها.

انیمیشن‌هایی که برای این مجموعه انتخاب شده‌اند عبارت‌اند از «باب اسفنجی» قسمت تنهامانده و بی‌کس، «زنان کوچک» قسمت اشتباه

سارا، «باب اسفنجی» قسمت بازگشت اسکولیوم فرسوسه، «برای پرندگان»، «باب اسفنجی» قسمت گری به حمام می‌رود، «تعادل»، « آقای خط – جنگ بر سر گل»، «شبکه‌های مجازی»، «عصر یخ‌بندان» بخش مربوط به هویت و «پل».

 

اطلاعات کتابشناختی

شابک: 7-1-99961-600-978

تعداد صفحه: 140

قیمت: 18000 تومان

قطع: رقعی

سال انتشار: 1397

نظرات در “راهنمای انیمیشن‌هایی برای کلاس فلسفه برای کودکان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *